Znane rockowe zespoły z gitarą jako głównym instrumentem

Wszystkie zespoły rockowe znane na świecie bazują na muzyce z instrumentów gitarowych. Zapewniają one klimatyczne, ciężkie brzmienie, które uwielbiają ludzie niezależnie od pochodzenia czy wieku. W historii zapisało się wiele grup muzycznych, które stały się ikonami tego gatunku. Oto najlepsze zespoły rockowe, które zmieniły świat muzyki na zawsze.

Światowe klasyki gitarowe

Te zespoły muzyczne są nazywane legendami i stale są słuchane przez osoby z całego świata. Ich ostre brzmienie zapisało się na kartach historii.

 • Metallica
  Ten legendarny zespół pochodzi z USA i istnieje od lat 80. To jedna z najważniejszych grup muzycznych, która miała wpływ na kulturę heavymetalową. Ich najbardziej znane płyty to „Master of Puppets” czy „Kill’em All”. Jego założyciele czyli Lars Ulrich i James Hetfield zadebiutowali z zespołem w Bay Area.
 • Nirvana
  To grunge’owy zespół założony przez Kurta Cobaina i Krisa Novoselica w Aberdeen w USA. Choć grupa funkcjonowała tylko 7 lat, na stałe zapisała się w historii muzyki i do dziś jej płyty są wciąż bardzo popularne. Nirvana to jeden z rockowych zespołów o najlepszej sprzedaży płyt na świecie.
 • The Doors
  Ten amerykański zespół rockowy powstał w Los Angeles w 1965 roku. Jego założyciel, Jim Morrison uchodzi za jedną z najbardziej wpływowych postaci w historii rocka. Psychodeliczna muzyka The Doors wpisała się w trendy i przyniosła im ogromną popularność.
 • Led Zeppelin
  Grupa została założona w Londynie w 1968 roku. Ich muzyka łączy wiele gatunków, lecz brzmienie gitary jest kluczowe w większości ich utworów. Sprzedali około 250 milionów płyt na całym świecie. Najsłynniejszym utworem Led Zeppelin jest „Stairway to Heaven”.
 • The Rolling Stones
  To zespół założony w Londynie w 1962 roku. Są czwartą grupą muzyczną z największą ilością sprzedanych płyt w historii muzyki. Swój pierwszy album wydali w 1964 roku i od razu zdobył uznanie krytyków i popularność.
 • Guns N’Roses
  Zespół słynie ze znakomitego wokalisty Axla Rose oraz tajemniczego gitarzysty o pseudonimie Slash. Grupa osiągnęła międzynarodowy sukces, wydali 6 studyjnych albumów. Ich pierwsza płyta „Appetite for Destruction” sprzedała się w nakładzie 28 mln kopii na całym świecie. Wiedziałeś, że ich wizerunek pojawia się także w wielu slotach w kasynach online? Ciekawe, co nie? Sprawdź je na PolskieKasyno.com, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej!

Polskie zespoły rockowe

W Polsce także funkcjonowały wybitne grupy muzyczne, których piosenki są znane od lat. Miały one ogromny wpływ na polską kulturę.

 • Lady Pank
  Na pewno słyszałeś kiedyś „Mniej niż zero” czy „Kryzysową Narzeczoną”. Te utwory podbiły serca Polaków, czyniąc z Lady Pank jedną z najpopularniejszych grup rockowych. Niedawno wydali świetny album, więc wciąż są w formie.
 • Dżem
  Ich najsłynniejsze utwory to „Sen o Viktorii” czy też “Czerwony jak cegła”. Na imprezach do dziś włącza się „Wehikuł czasu”. Każdy pamięta wokalistę i lidera zespołu Ryszarda Riedla, który doskonale łączył muzykę rockową i blues.
 • Perfect
  Ten polski zespół założono w 1980, a jego największe hity powstały w pierwszych 3 latach istnienia grupy. Są to np. „Nie płacz Ewka” i „Autobiografia”. W swoim repertuarze mają ballady, a także kawałki o ostrzejszym brzmieniu.
24 Mar 2021